Tulek

Tulek był kotem wiejskim z ogromnymi problemami zdrowotnymi.

Trafił do nas zagłodzony, z gnijącymi zębami i nadżerkami w pyszczku. Wszystkie zęby zostały usunięte i myślałyśmy , że teraz już będzie tylko lepiej. Niestety Tulek ma FIP wywoływany przez koronawirus ( zakaźne zapalenie otrzewnej groźne tylko i wyłącznie dla kotów), problemy z nerkami i w dalszym ciągu pojawiają się nadżerki. Co jakiś czas wdrażamy kurację, która poprawia stan dziąseł i walczymy z wirusem. Do tego dochodzą codziennie suplementy na nerki. Tulek je z apetytem, bawi się, biega jak szalony i nic nie robi sobie z choroby. Do tego uwielbia człowieka i mruczy już na sam jego widok.

Nie wiemy ile życia ma przed sobą. Nie wiemy kiedy choroba uderzy z siłą, której nie powstrzymamy. Może być miesiąc, pół roku,lata …

W tej chwili Tulek mieszka w szpitalu. Sam. Czeka aż przyjdziemy się z nim pobawić, pomiziamy. Nie połączymy go z resztą stada, bo tylko on jest nosicielem koronawirusa. Nie zaryzykujemy. Każdy dodatkowy stres, bójka z innym kotem mogą być zgubne. Wiemy ,że prosimy o cud…Ale może ktoś zakochał się w tych zielonych oczach i zechce zabrać Tulka do swojego domu? My zapewniamy całkowitą opiekę weterynaryjną i utrzymanie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.
Poznań i bliska okolica
Więcej zdjęć i filmów na FB #tulekfb