Psi azyl fundacji bahati

Psi Azyl to wyjątkowy dom tymczasowy dla czworonogów

Przy zaangażowaniu wielu osób, w tym naszej fundacji oraz osobom wspierającym z portalu ratujemyzwierzaki.pl udało się nam stworzyć miejsce, w którym odebrane interwencyjnie psiaki znajdują się tymczasowo pod opieką wychowanków Zakładu Poprawczego w Poznaniu i są przez nich przygotowywane do adopcji.

miejsce, w którym potrzebujący pomagają potrzebującym

Wspólnie z wychowawcami oraz wychowankami jeździmy do Schroniska, aby wyprowadzać psy na spacery. Wychowankowie biorą udział w zajęciach edukacyjnych, uczą się jak zachowywać się w obecności psów oraz jak odpowiednio się nimi zająć. Wykazują się empatią i zaangażowaniem w zajęcia. Projekt przynosi pozytywne rezultaty w resocjalizacji młodzieży, a psom zapewnia opiekę i towarzystwo, na jakie zasługują.

jak to działa w praktyce?

Na filmie widzimy jak w rolę psiego terapeuty wcielił się Hektor, który pomaga Azorowi zyskać zaufanie do ludzi.

obopólna korzyść, pod opieką fundacji

Idea Psiego Azylu polega na wybudowaniu kojców z wybiegami dla psów, którymi zajmują się wychowankowie pod nadzorem wychowawców. Są oni odpowiedzialni za karmienie, sprzątanie i spacery z psami. Jednocześnie, we współpracy z behawiorystą, psy przygotowywane są do życia w domu jako członek rodziny. Dzięki temu zwierzakom łatwiej jest znaleźć dom na stałe. Pieczę nad procesem sprawuje oczywiście fundacja – zapewnia żywność i opiekę weterynaryjną oraz przeprowadza procedury adopcyjne.

Liczymy na to, że naszym śladem pójdą inne fundacje w Polsce i zrealizują podobne projekty. Pomóż stworzyć więcej psich azylów, aby dać radość i poczucie własnej wartości tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Opowiedz o Psim Azylu znajomym i bliskim, udostępnij tą stronę, skontaktuj się z Twoją lokalną fundacją dla zwierząt.

Share on facebook
Share on twitter